Aktualitātes,Slīdrāde

05.11.2020.

Konkursa “Cēsu mākslas balva 2020” izstāde

Aicinām apmeklēt Cēsu Izstāžu namu, kur no 30. oktobra skatāma konkursa ‘’Cēsu mākslas balva 2020’’ izstāde, piedaloties arī mūsu skolas pedagogiem. Cēsu novada mākslas dzīve un mākslinieki vienmēr atradušies Latvijas mākslas dzīves uzmanības centrā. Dažādo un atšķirīgo mākslinieku veikums veido būtisku Latvijas mākslas vēstures niansi. Aizritējuši vairāki gadi kopš Cēsu mākslinieki tikušies kopīgā izstādē.

Noslēdzot gadu un atzīmējot Cēsu Izstāžu Nama 35. gadadienu, Cēsu pašvaldības aģentūra ‘’Cēsu Kultūras un tūrisma centrs’’ rīko konkursa izstādi Cēsu profesionālajiem māksliniekiem. Konkursa mērķis ir radīt laikmetīgus un sociāli aktīvi ievirzītus mākslas darbus, veicinot un materiāli atbalstot mākslinieku radošo darbību.

Izstādē pārstāvēto autoru mākslinieciskā valoda ir plaša. Darbi pārstāv visus vizuālās mākslas žanrus: glezniecību, grafiku, tēlniecību, keramikas, metāla, ādas, tekstila, stikla mākslu un citas tehnikas.

Izstādē piedalās spilgti dažādu vizuālās mākslas žanru pārstāvji, no kuriem mēs īpaši izceļam mūsu pašu pedagogus: Vita Vīksna, Emma Rass, Inga Miezīte, Eero Rass, Vilnis Kļaviņš.

Darbus vērtēs profesionāla žūrija. Pirmo rezi māksliniekiem, konkursa dalībniekiem, paredzēts finansiāls balvu fonds – viena Zelta, divas Sudraba un viena Skatītāju balva, kuras pasniegs izstādes noslēgumā 11. decembrī.

Aicinām arī apmeklētājus būt aktīviem izstādes dalībniekiem un izteikt savu vērtējumu.

Konkursa izstāde notiks Cēsu Izstāžu namā no 30. oktobra līdz 13. decembrim. Ieejas maksa izstādē 3,00 EUR – pieaugušajiem, 2,00 EUR – skolēniem, studentiem, pensionāriem (uzrādot apliecību) un Cēsu Drauga kartes īpašniekiem.