Aktualitātes

28.12.2020.

“Cēsu mākslas balva 2020” laureāti

Līdz decembra vidum Cēsu Izstāžu namā norisinājās izstāde – konkurss “Cēsu mākslas balva 2020”. Viens no konkursa laureātiem ir mūsu skolas stikla dizaina nodaļas vadītājs Eero Rass. Izstādē piedalījās spilgti dažādu vizuālās mākslas žanru pārstāvji, no kuriem mēs īpaši izceļam mūsu pašu pedagogus: Vita Vīksna, Emma Rass, Inga Miezīte, Eero Rass, Vilnis Kļaviņš.

Māksliniekiem, konkursa dalībniekiem, tika piešķirts finansiāls balvu fonds – viena Zelta, divas Sudraba un viena Skatītāju balva. Izstādē piedalījās arī mūsu skolas skolotāji. Zelta balvu ieguva tēlnieks Matiass Jansons, Sudraba balvas – mākslinieki Eero Rass un Ritums Ivanovs. Izstādes darbības laikā, apmeklētāji bija aicināti balsot par savu mīļāko darbu. Skatītāju simpātijas balvu ieguva māksliniece Anna More.

Darbus vērtēja profesionāla žūrija – tekstilmākslinieks Mārtiņš Heimrāts, LMA asociētā profesore, keramiķe Līga Skariņa, mākslas zinātniece Baiba Eglīte un Cēsu novada domes deputāte, pedagoģe Lelde Krastiņa. Konkursam savus darbus iesniedza 24 mākslinieki, kuri savā darbībā saistīti ar Cēsu novadu. Žūrijas vērtēšanai bija nodoti 48 mākslas darbi, kas radīti 2019./2020. gadā. Darbi pārstāvēja dažādus vizuālās mākslas žanrus: glezniecību, grafiku, tēlniecību, keramikas, metāla, ādas, tekstila, stikla mākslu un citas tehnikas.

Žūrijas locekļi atzina, ka visi konkursam iesniegtie darbi bija profesionāli izstrādāti, augstas kvalitātes darbi, un vērtēšanas process nav bijis viegls. Katrs darbs izcēlās ar īpaši oriģinālu vēstījumu un bija kā ceļojums mākslinieku atainotā pasaules redzējumā. Žūrija vienbalsīgi atzina, ka ir neizsakāms prieks par cēsnieku veikumu, un aicināja māksliniekus nākamajā gadā uzdrošināties un iesniegt darbus arī vizuālās komunikācijas nozarē (digitāli veidotus mākslas darbus). 

Svinot Cēsu Izstāžu nama 35. gadadienu un Cēsu Vēstures un mākslas muzeja 95. gadadienu, iedibināta jauna gadskārtēja tradīcija – konkursa izstāde Cēsu profesionālajiem māksliniekiem “Cēsu mākslas balva”. Konkursa mērķis ir radīt laikmetīgus un sociāli aktīvi ievirzītus mākslas darbus, veicinot un materiāli atbalstot mākslinieku radošo darbību.