20.12.2023.

Izglītības iespējas mākslā – ekskursija uz Rīgu.

Skolas vecāko klašu skolēnu šīs dienas izbraukuma mērķis bija iegūt izpratni par mākslas tālāk izglītības iespējām. Diena izdevās!
Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā iepazināmies ar skolas jaunajām izglītības programmām un iespējām šeit mācīties.
Šīs dienas, mācību stunda muzejā notika klausoties LNMM gides, Diānas mākslas un dzīves stāstus par daudzpusīgo izcili talantīgo personību, modernisma aizsācēja Jāzepa Grosvalda radošās dzīves periodu un aplūkojot vērienīgo retrospekciju par klasisko modernismu “Esmu tagad noņēmies dzīvot mākslā”.

Muzeja Ciklā “Paaudze” bija skatāma izstāde “R2 Rūsiņš Rozīte”. Mākslinieka radošā daudzpusība bija fenomenāla- grafika, glezniecība, grāmatu ilustrācijas, scenogrāfija.
Iepazinām Robertu Koļcovu personālizstādē “Botāniķis un vienradzis”, kurā mākslinieks attīsta viņam būtisku tēmu par dabas un cilvēku neatdalāmu līdzāspastāvēšanu.
Izdevās redzēt Latvijas Mākslas Akadēmijas metāla un apģērba dizaina rudens semestra skates, aplūkojām jaunākos studiju rezultātus mākslā un dizainā un
ikgadēju studentu darbu tirdziņu “Jaunmarka”, kurš šogad startēja ar saukli «Māksla ir modē».
Iespaidu ir daudz.
Turpinām mācīties ar vēl lielāku apņēmību!