28.04.2016.

Logo dzejniekam, Eduardam Treimanim Zvārgulim !

Mūsu skolēniem, šajā mācību gadā, bija uzticēts godpilns un atbildīgs uzdevums! Eduardam Treimanim Zvārgulim, nozīmīgākajam 19.,20. gadsimta mijas Latviešu Jaunās strāvas ideju dzejniekam, veidot logo zīmi, kā „Zvārguļa festivāla” atpazīstamības zīmi. Konkursu rīko Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts.

Konkursā piedalījās 60 skolēni. Uzdevums bija sarežģīts! Bija jānoskaidro, kas ir logo, kurā laika posmā dzejnieks ir dzīvojis, kā to vizuāli parādīt, jāizdomā kādus simbolus ietvert kompozīcijā un kā to komponēt vienotā veselumā!

Logo izmantos visur, kur būs nepieciešama dzejnieka vizuālā identitāte, atzīmējot Eduarda Treimaņa Zvārguļa 150. dzimšanas dienu, viņa literārā mantojuma aktualizēšanai – pētniecībai, darbu publiskošanai, izstādei, konferencei, koncertam, dzejas lasījumiem un citām aktivitātēm.

Šobrīd skolēnu izstāde, ar visu dalībnieku logo kompozīcijām, ir apskatāma skolas 2. stāva vestibilā. Konkursa rezultāti tiek analizēti un vērtēti !

Laureātus apbalvosim mācību gada noslēgumā!