Aktualitātes,Slīdrāde

15.03.2018.

“100 grāmatzīmes Latvijai”

Latvijas mākslas skolu audzēkņu grafikas konkurss “Mana grāmatzīme” ir noslēdzies.

No 2018. gada 3. marta līdz 30. aprīlim Latvijas Nacionālās bibliotēkas 7. stāva ātrijā skatāma Latvijas mākslas skolu audzēkņu grafikas darbu konkursa “Mana grāmatzīme” noslēguma izstāde “100 grāmatzīmes Latvijai”. Izstādes autori ir 100 Latvijas mākslas skolu audzēkņi, kas darinājuši savas dzimtas vai savas skolas ekslibrus klasiskajās grafikas tehnikās.

Katra skola konkursam izvirzīja pa vienam darbam 3 vecuma grupās. Vecākajā grupā (15-17 gadi) ar 2. vietu apbalvoja mūsu skolas audzēkni Janu Eglīti (sk. Emma Rass). Jana veidoja darbu “Eglīšu dzimtas tradīcijas”.

41 Latvijas mākslas skolas skolēnu darbi ir izvirzīti izstādei. Konkursam no mūsu skolas jaunākajā grupā tika izvirzīta Marisa Baloža grafika “Baložu dzimta” un vidējā grupā Katrīnas Valdmanes grafika “Vecmāmiņas tējas dzeršanas tradīcija”. Izstāde ir apskatāma Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Foto: Jana Eglīte