24.03.2018.

Valsts konkurss mākslā

23. martā Valmierā notika Latvijas profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņu 2017./2018. mācību gada konkursa 2. kārta.

Konkursu rīko un organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Konkursa 2. kārtai tika izvirzīti:

vecuma grupā 7-10 gadi – Luīze Kalniņa (sk. Em. Rass) un Amanda Rauza (sk. Z. Gaisa),

vecuma grupā 11-13 gadi – Filips Dadzītis (sk. I. Felca) un Ints Eduards Breikšs (sk. Em. Rass),

vecuma grupā 14-16 gadi- Karīna Dolženko (sk. Em. Rass) un Daniels Vītols (sk. Em. Rass)

Konkursa mērķis ir izvērtēt mācību rezultātus un apzināt kultūrizglītības attīstību un sekmēt starpdisciplionāru tēmu apguvi radošā mācību procesā.

Uzdevums ir veicināt audzēkņu izpratni par daudzveidīgiem teksta vizualizēšanas veidiem un pilnveidot audzēkņu zināšanas par grāmatu uzbūves principiem, iesējumiem, teksta un attēla attiecībām, ilustrāciju atbilstību dažādām mērķauditorijām, attīstīt audzēkņu izpratni par ilustrāciju, iepazīstot izcilus grāmatu grafikas piemērus.

Konkursa 1. kārtas veidotos skolēnu darbus – grāmatas grafiskais dizains, var apskatīt Valmieras mākslas skolā līdz 6. aprīlim.

Konkursa 1. un 2. kārtas darbu izstādi varēs apskatīt Jelgavā no 13. aprīļa- 5. maijam.

Foto: ER