31.03.2019.

Valsts konkurss

Latvijas profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem 2018./2019. mācību gadā Valsts konkursa tēma ir dabas objekta vizuāls pētījums.

Konkursa mērķis ir izvērtēt mācību rezultātus un apzināt kultūrizglītības attīstību, sekmējot starpdisciplionāru tēmu apguvi radošā mācību procesā.

Konkursa uzdevumi ir pilnveidot audzēkņu pieredzi konkrētu dabas objektu padziļinātai vērošanai, pētīšanai, attēlošanai un aprakstīšanai.

Konkursu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Kultūras ministriju. Konkurss notiek 2 kārtās.

Pamatojoties uz konkursa 1. kārtas rezultātiem, skola izvirzīja konkursa otrai kārtai 6 dalībniekus:

2. grupa (10-11 gadi) – Luīze Kalniņa sk. Emma Rass

Patrīcija Šveice sk. Dace Cēdere

3 grupa (12-13 gadi) – Karlīna Zaksa sk. Emma Rass

Ernestīne Knēta sk. Dace Cēdere

Bernadeta Dominika Galzone sk. Digna Bicāne

4 grupa (14-16 gadi) – Matilde Sproģe sk. Emma Rass

Izvirzīto audzēkņu darbi tika eksponēti izstādē Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā.

22. martā, 2. kārtas konkursa uzdevums ir pētīt un interpretēt izvēlēto dabas objektu, iekļaujot darbā tekstu.

Konkursa 2. kārtas rezultāti būs zināmi aprīlī.