Aktualitātes

14.11.2020.

Bērnu un jauniešu stikla mākslas darbi Krišjāņa Barona muzejā

No Krišjāņa Barona dzimšanas dienas, 31. oktobra, līdz pat gada beigām Kr.Barona muzejā Rīgā varēs aplūkot republikāniskā bērnu un jauniešu stikla mākslas konkursa uzvarētāju darbus – to starpā arī mūsu audzēkņu veikumu.Krišjāņa Barona jubilejai veltītā bērnu un jauniešu stikla mākslas konkursa “Kr. Baronam – 185” noslēgumā žūrija atzīmēja šādus darbus:

Vecuma grupā 16-20 gadi:

1.vieta: Keita Bērzkalne,
2.vieta: Emīlija Kalnača,
3.vieta: Rikija Kravčūna un Airina Holodkova.

Vecuma grupā 12-15 gadi:

1.vieta: Eduards Zaļkalns;
2.vieta: Laura Hintenberga, Daniela Anna Ozoliņa  un  Simona Anna Bernava;
3.vieta: Angelina Gatiņa, Adrians Kļaviņš, Amanda Asne, Dana Fiļimoņenkova, Viktorija Nesamira.

Vecuma grupā 7-11 gadi:

1.vieta: Daniella Neimane,
2.vieta: Vladimirs Daņilovskis, Elizabete Maslobojeva, Dārta Damroze, Amanda Vaščenkova,
3.vieta: Samanta Keita Barkāne, Viktorija Roģe, Laura Pērkone.

Darbus vērtēja žūrija 11 cilvēku sastāvā: seši stikla mākslinieki – Eila Vikmane, Oleklsijs Krasnovs, Marta Ģibiete, Ilze Rimicāne, Ramona Pēkšēna, Inga Jaunzeme un pieci citu jomu speciālisti – juveliermākslinieks Oļegs Auzers, Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētaja vietniece Gaida Jablovska, Free Riga vadītājs Mārcis Rubenis, 13. Saeimas deputāte Ļubova Švecova un Kr. Barona muzeja direktore Rūta Kārkliņa.

“Šis ir pirmais republikāniskais stikla konkurss bērniem un jauniešiem. Atsaucība bija liela. Darbi izpildīti stiklā dažādās tehnikās – apgleznoti, kausēti, gravēti, aplicēti, likti mozaīkā. To, ka žūrijai nebija viegli izvēlēties, liecina dalītās otrās un trešās vietas. Kopumā konkursā ir 21 laureāts. Jaunākajam septiņi, vecākajam – 17 gadi”, stāstīja konkursa organizatore Inga Jaunzeme.

Mūsu topošo mākslinieku darbus vadīja stikla dizaina skolotājs Eero Rass.

Sveicam mūsu laureātus un visus konkursa dalībniekus!