18.02.2022.

Lielformāta glezna

Par ikgadēju tradīciju mākslas skolā ir kļuvusi lielformāta gleznas eksponēšana Cēsu pilsētvidē pie mākslas skolas. Audzēkņi tiek aicināti domāt, iztēloties, veidot ideju metus.

Šogad par atbilstošāko ieceri tika izraudzīta Rutas Blažēvicas ideja. Ruta: “Kad skolotāja aicināja izveidot skici lielformāta gleznai, iedomājos, ka varētu uzgleznot QR kodu, jo tas izskatās interesanti – kā mozaīka. Arī mēs to ikdienā lietojam, tas ir kā mūsu laikmeta kods. Darbam izvēlējos divas savas mīļākās krāsas, kas labi sader kopā.”

Rutas ieceres skices pārtapšanu uz lielā formāta kopīgi palīdz īstenot daudzi skolas biedri.

QR kodu 1994. gadā radīja Japānas korporācija Denso-Wave. “QR” ir abreviatūra no vārdiem “ātra atbilde” Quick Response, jo tā radītājs bija paredzējis kodu un tā saturu atkodēt īsā laika brīdī.